Kehtna põhikool tähistas teatripäeva algklasside ühiskülastusega Endla teatrisse.

27. märtsil sõitsid kaks suurt bussi, täis pisikesi kooliõpilasi, Pärnu poole. Kool oli organiseerinud ühiskülastuse seikluslikule  lastelavastusele „Doktor Dolittle“.

Huvijuht kirjutas projekti Lapsed teatrisse programmi, kust saadigi toetus, kool lisas puudujääva osa, ning transport oligi õpilastele tasuta. Aitäh Kehtna Vallavalitsusele, kes aitas mõnda õpilast ka pileti soetamisel.

Kui me kell kümme bussi astusime, ei osanud keegi meist arvata, et ees ootab nii põnev etendus.

Klassijuhataja Merike Saar andis päevale sellise tagasiside, mis kindlasti iseloomustab paljude teatris käinute seisukohti:

„Enne teatrisse minekut tutvustasin 4b klassi õpilastele Hugh Loftingut ja tema loomingut. Raamatust „Doktor Dolittle“ lugesin ette alguse ja kümnenda peatüki, kus tutvustatakse kõige haruldasemat looma lüka-tõmbat. Lapsed said teada, et sellel viisakal  loomal  on olemas kaks pead, millest üks saab süüa ning teine samal ajal rääkida.  Vaatasime arvutist koos üle teatri kodulehe ja igaüks valis välja näitleja, kelle roll talle rohkem huvi võiks pakkuda.  Oma arvamuse panid õpilased töölehele kirja. Enamasti valiti välja Doktor John Dolittle roll. Pärast etendust osutusid meie klassi lemmikuteks hoopis papagoi Polüneesia ehk Polli, siga Röhh-Röhh, siil Siil, hobune Brunhilde ja koer Jip.

Kõige rohkem jäi õpilastele etenduse algusest meelde plahvatus, mille doktor korraldas ja lõpust Suur Klaasmeritigu. Toredaid emotsioone pakkusid veel siga, kes tegi suure punase palliga vallatusi;  kogu merereis ja kohtumine delfiinidega; härgade etteaste, mille käigus tantsiti balletti; ratastel alligaatorid ning papagoide Polli ja Dolli kohtumine. Kogu lavakujundus oli õpilaste arvates ilus ja äge, sest sellega oli kõvasti vaeva nähtud. Lisaks tegid näitlejad omavahel väga head koostööd.

Minu suureks rõõmuks kirjutasid pooled lapsed töölehele, et nad hakkavad tulevikus lugema raamatuid Doktor Dolittle tegemistest. Neid on eesti keelde trükitud 12 tükki. Tavaliselt vaatan teatris etenduse ajal lapsi ka, kuid seekord haarasid näitlejad kogu minu tähelepanu ning ma nautisin vaatemängu täiega. Võimaluse korral läheksin seda tükki iga kell uuesti vaatama. Suur tänu huvijuht Kerstile teatri ühiskülastuse organiseerimise eest. „

Huvijuhi ja endise kultuuritöötajana olen väga tänulik lapsevanematele, kes leidsid võimaluse oma lapsed teatrisse saata. Loodame, et selline teatris käimine saab traditsiooniks.

Huvijuht Kersti Mäevälja